"Mostantól kezdve az emberiség két táborra szakadt!" Vannak a kékek meg a sárgák...
És akkor én vagyok a skizofrén amikor ezen lovagolok. Pedig az öreg szoci politológusoknak lett igaza, akik azt mondogatták 10 éve, hogy a magyar választási rendszer egy duális rendszer. Marha jó, mert az lett volna a feladat az elmúlt 10 évben, hogy ne olyan legyen...
Jó jó ez egy jó megoldás a társadalmi hatékonyság szempontjából, de azt kéne észrevenni, hogy eleve erre lett kitalálva ez a rendszer. A Fidesz innentől kezdve nem csak egy párt, és a kormányon lévő hatalom, de ellenzék is egyben. Ellenzék, érted? Na ilyen 10 éve nem volt.
Ha klasszikus értelembe vett jobb és baloldal nem is igazán van, mégis innentől ez jobb, bal kérdés is egyben. Hűűűű és aztán Budapest...
Nekem a győri Jobbik reakciója a Borkai-ügyre rohadtul beszédes. Mindjárt moslék koalíciónak kezdték nevezni azt az egyességet amit kötöttek. Na igen egy kicsit másképp szerettek volna ebben részt venni.
Szóval Budapest alapvetően mindig balos város volt, még a rendszer váltás előtt is. Érthetetlen.... :)
„Tetemre hívom itt a Duna partján a magyar fővárost: ez a város megtagadta ezeréves múltját, ez a város sárba tiporta koronáját, nemzeti színeit, és vörös rongyokba öltözött." -mondta Horthy, amikor belovagolt 19-ben.
És ebben speciel ott igaza volt, mert a vörösök mégis csak úgy vonultak be a történelembe nálunk, hogy lemészároltak félezer embert.
Szóval most megint beállt ez a kettősség. Csak ugye ennél egy picit összetettebb a dolog, mert ugye az, hogy jobboldal elég tág fogalom. És a rendszerváltásnak az a technikája, hogy a kellemetlen dolgokról nem beszélünk tudjuk, hogy nem működik. Mert fordítva sül el. Szóval az, hogy valaki kereszténydemokrata, vagy konzervatív, vagy klasszikus értelembe vett jobboldali, elég különálló politikai identitások.
Ráadásul ennél a választásnál megingott az egész eddigi elképzelés, mert a nyilas az simán átszavaz a liberálisokra, a liberális meg gond nélkül a nemzeti radikálisra. Az igazi szélsőjobb, pedig van annyira troll már, hogy totálisan ki tudja forgatni a szélsőséges liberális gondolkodást, és gond nélkül forgatja az ellenpólusára.
Ja és ebben a játékban minden szavazat dupla, mert én elveszek tőled egyet, nekem lesz egy, az már kettő. Amikor nagyobb létszámban szavaznak át egyik oldalról a másikra, az sokkal látványosabb eredményt produkál és ugye az nyer majd aki elviszi a választók felét maga mellé. Júúúj és akkor most Torgyán bácsi féregirtós beszéde jut eszembe. Annyira jó, ezt belinkelem. :)
Képzeld el, hogyha most mondaná el az öreg ezt a beszédet!
Azt hiszem itt hallottam először a liberálbolsevik kifejezést. Na nem is az, de itt a fővárosban..., legalábbis arra amerre én járok van egy erős fideszellenes hangulat. Na most gondold el mi jön, ha a Fidesz kitűzi a nemzeti zászlót, és budapesti ellenzékként a médiájában visszaforgatja ezeket az indulatokat?
Én megkockáztatom azt is, hogy ez egy szándékos taktikai húzás, hisz eredetileg tavaly lett volna ez a választás, de egy kicsit belepiszkáltak a rendszerbe, kipattant néhány botrány, innen-onnan, és bummm, felborult az egyensúly. Beállt egy olyan helyzet, amiben egyébként a Fidesz már teljesen otthonosan mozog, egy olyan ellenzékkel, amint csak szeretett volna magának, még a 2010 előtti időkből.
Ugye most a baloldal már a kormányváltásról kommunikál, de az a helyzet, hogy még mindig sárga a térkép. Taktikus kommunikációval pedig simán borítaná az ellenzéket. Én ebben még látok egy amolyan materalista-idealista ellentétet is. De ezt felejtsd el, itt csakis idealista lehetsz!
Ebben az egész csetepatéban nálam a 2006 volt a csúcs. Az akkori tüntetéseken gyakran felcsendült a Székely himnusz. Pontosan ezért sem értem, hogy mit csinál ez a kormány, aki elvileg nagy becsben tartja például a székely nép autonómiáját. Vagy akkor mégsem?
Kifejezetten jobboldali dolognak tartották a pszichoanalízist. Itt is volt egy kettősség. Voltak, akik az agy működését próbálták megfejteni, míg mások az emberi elmére voltak kíváncsiak. Pedig a helyes irány a kettő között van.
Van ebben a pár hétben jó néhány látlelet. Egyfelől erkölcsi szempontból. De most itt a társadalom részéről tanúsított erkölcsi és morális megítélésre gondolok. Azt hiszem, hogy most nőttünk fel a Trolldemokráciához.
Eddig talán voltak korlátok, hogy milyen eszközökhöz lehet nyúlni egy önkormányzati választás során, de ezek az íratlan szabályok most értelmüket vesztették.
A mostani magyar szélsőjobb tulajdonképpen Csurka Istvánnak köszönhető, aki megírta a Néhány gondolat a rendszerváltás két esztendeje és az MDF új programja kapcsán című írását. Ennek az lett az eredménye, hogy Csurkát kizárták az MDF-ből, és kiközösítették. Nem sokkal később már egyenruhások masíroztak az utcákon. Az igazi problémát pont a kiközösítés hozta, mert egyszerűen erről a témáról nem lehetett beszélni. Nem fogom levezetni a képet, de kismillió jobboldali párt, és mozgalom alakult.
A régi-új baloldal liberális-szocialista koalícióba lépet és behúzták a választást. Ezt a történetet mindenki ismeri Gyurcsányig.
De jött a kiszivárogtatásos botrány. Egy normális országban azonnal le kellett volna mondania, a miniszterelnöknek, de ugye a kis hazánkban, ez nem szokás, és még 4 évig hatalmon maradt. Az amúgy is kifosztott, és eladósított országot beérte a 2008-as válság, és jöttek a megszorítások. Magyarországon sosem volt sajtószabadság. Legalábbis az én életemben nem. Persze, hogy a közmédia meg minden ezerrel tolta a propagandát. Az emberek fele meg beszopta. Azt hitted ebben az országban mindenki meghülyült. Tényleg annyira tré volt a helyzet, hogy már az is benne volt a levegőben, hogy akár erőszakkal is el kell távolítani a kormányt a helyéről.
A Fidesz az egy hibrid párt, mégis sokban hasonlít a régi MSZP-hez. Ugyanúgy egy szűk elit tartja egyben. (Kövér, Áder, Orbán) Annyiban különböznek, hogy a pártelnök szerepét és a miniszterelnök személyét nem választják külön. Pontosan azért nem, mert ez az MSZP-nek kurvára nem jött be. Az MSZP-t gyakorlatilag ugyanúgy egy pár ember irányította, de a háttérből. (Kovács László, Kiss Péter) A főbb posztokra pedig mindig bábokat ültettek. Így volt ez Medgyessyvel, és Gyurcsánnyal is. Nem tudom, hogy feltűnt-e, de nem rég váltott az MSZP arra a stratégiára, hogy teljesen visszavonja az ismert arcokat a párt éléről. Még egy jó kis Szanyi-féle botrányt is kaptunk ezzel kapcsolatban. De ez csak a cirkusz része.
Jól látszik a Jobbik taktikája is ebben a játszmában. Budapesten támogatjuk Puzsért, azzal a szándékkal, hogy majd egy előválasztáson veszíteni fog, és akkor szánom bánom, ez volt a népakarat, nekem Karácsonyt kell támogatnom. Hogy ez miért fontos? Mert így tudok pozícióba kerülni a politikai életbe, és még forrásokat is találhatok a pártom finanszírozására. Aztán ha már bekerültem majd kitűzöm a zászlóm.
Erről eszembe jut az, hogy én még akkor léptem be a Jobbikba, amikor még mozgalom volt. Szóval ezt úgy belülről éltem végig, hogy milyen amikor egy mozgalom párttá alakul. Szóval a választások közeledtével ültünk a kerületi taggyűlésen és arról beszélgettünk, hogy ugye nem lesz olyan, hogy Jobbik-MIÉP koalíció? Az akkori kerületi vezető határozottan állította, hogy a Jobbik soha senkivel nem fog összeállni. Aztán hazamentem, bekapcsoltam a tévét, és bemondják a Jobbik-MIÉP összefogást. Na nálam ez így eddig tartott...
Megjegyzem az a srác, akivel akkor beszélgettem azóta a Fideszben dolgozik.
Ugyanezt a vergődést láttam most Győrben is. Amikor már benne volt a levegőben a szexbotrány, akkor a helyi Jobbik kiszállt az összefogásból, és elkezdte hangoztatni, hogy MOSLÉKKOALÍCIÓ! Hát öcsém, ti hoztátok létre!
Érezték, hogy majd jön a Fidesz és előadja a vörös rongyokba öltözött szöveget. Hát jól éreztétek.
Megjegyzem 2006-ban a jobboldal ugyanilyen széttagolt volt. A NER igazából már 2006. október 23-án létrejött, amikor ezek a szarháziak szétverték a budapesti Fidesz gyűlést. Na itt tényleg egység született.
Na ezek a "tettleges erőszakra is vetemedő bűnözők" 2010-ben behúzták az X-et a Fidesz mellett. Még a jó öreg Csurka bácsi is kimondta az irányt. Vagy Fidesz, vagy MIÉP!
Na és akkor egybeolvadt minden, megszületett a Nemzeti Együttműködés Rendszere.
Jobbról leváltani nem lehet, Balról pedig esélytelen.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.